Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

TUS/YDUS yerleştirme sonuçları sonrası:

-Kazanan adaylarımızın ÖSYM ilanı takip eden 10 gün içerisinde “kazandı belgesi, kimlik fotokopisi ve doğum yeri bilgisini” e-mail yolu ile Dekanlık Ofisimize bağlı olan Tıpta Uzmanlık ve Yan Dal Eğitimi Ofisimize iletmesi gerekmektedir (PGME@KU.EDU.TR).

-Sizlerle mail üzerinden paylaşılacak olan gerekli evrakların Tıp Fakültesi Dekanlık Ofisine elden ya da kargo yolu ile teslim edilmesi gerekmektedir.

-Belirtilen sürede Dekanlık Ofisi’ne başvuran adayların güvenlik soruşturması İnsan Kaynakları Departmanımız tarafından başlatılır,

-Güvenlik soruşturması 1-3 ay arasında sürebilir,

-Güvenlik soruşturmanız tamamlandığında tarafınıza olumlu/olumsuz olarak bu mail aracılığıyla dönüş yapılacaktır. Bu sebeple güncel iletişim bilgilerinizi iletmeniz rica olunur.

-Güvenlik soruşturması ardından, kurumumuzda sigorta başlangıcı yapılmasından önce çalışan statüsündeki adayların istifa etmesi gerekmektedir. (TSK ve Bakanlığa bağlı çalışan adaylarımız için de bu durum geçerlidir.)

İşe giriş evrak listesinde yer alan aşağıdaki sağlık belgelerini, güvenlik soruşturmanız onaylandıktan sonra İşyeri Hekimimize iletebilirsiniz.

  • Sağlık Raporu

(Aile Sağlık Merkezi / Devlet Hastanesi / Özel Hastane’den alınabilir.)

  • Akciğer Filmi Raporu

(Özel hastanelerden veya Verem Savaş Dispanserinden alınabilir)

Soruşturmanız olumlu sonuçlandığında: sağlık raporlarınızı aldıktan sonra, SGK girişinizin İnsan Kaynakları tarafından gerçekleştirebilmesi için, Rumeli Feneri kampüsümüzdeki Sağlık Merkezi’mize gelerek, belgeler ile beraber İşyeri Hekimi’ni fiziksel işe giriş muayenesi için ziyaret etmeniz gerekmektedir. İşyeri Hekimi’nden alacağınız “çalışmasında sakınca yoktur” belgesini aldıktan sonra İnsan Kaynakları Ofisi’ne iletmeniz gerekmektedir. KVKK gereği sağlık belgelerinizi İşyeri Hekimi ile paylaşmanız yeterlidir. Dekanlık Ofisine veya İnsan Kaynaklarına iletmenize gerek bulunmamaktadır. Rumelifeneri Kampüs Sağlık Merkezi’mize (0212) 338 12 73 numaralı telefondan ulaşabilir, işe girişinizden önce sağlık muayene randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve sorularınız için bize pgme@ku.edu.tr mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Şimdiden aramıza hoş geldiniz.

NOT: Herhangi bir nedenle gereken süre içinde başvuruda bulunmayan veya eksik belge ibraz edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Atamalar esnasında başvuru şartları ile ilgili mevzuata uymayan durumlarının veya belgelerinin eksik olduğu tespit edilen adaylar, atamalarının yapılması konusunda herhangi bir hak iddia edemezler. 

*Kurumumuzun uzmanlık öğrencileri, akademik personel kadrosu ile 2547 Sayılı Kanun’a tabidirler.

*Adaylar işe başlamadan önce, 4857 Sayılı Kanun çerçevesinde iş sözleşmesi imzalarlar.